Demiwash.pl

Dlaczego warto impregnować kostkę brukową

Na trwałość kostki brukowej wpływa wiele czynników. Należą do nich, między innymi, zarówno właściwości samego materiału czy sposób ułożenia nawierzchni, ale także odpowiednia pielęgnacja. Niewątpliwie impregnowanie kostki brukowej jest czynnością, która poprawia jej trwałość i estetykę.

 

Czy warto impregnować kostkę brukową?

Oczywiście, że tak. Niezaimpregnowany bruk bardzo łatwo absorbuje wszelkie zanieczyszczenia, które często powodują powstawanie na kostce plam czy nieestetycznych odbarwień. Kluczem do utrzymania w dobrej kondycji kostki brukowej jest jej impregnacja właściwymi środkami, które pozwalają na zabezpieczenie kostki przez okres 3-4 lat. Jeśli jest to możliwe, najlepiej pokryć kostkę odpowiednim preparatem ochronnym zaraz po jej ułożeniu, zanim dojdzie do zabrudzenia jej powierzchni na skutek użytkowania. Można wykonać ją także podczas późniejszego eksploatowania kostki brukowej. Wówczas należy najpierw dokładnie ją oczyścić.


Zobacz ofertę: Czyszczenie kostki brukowej Olsztyn


Kostka brukowa
Kostka brukowa przed i po zabiegach pielęgnacyjnych. Fot. Demiwash.pl

Zalety impregnacji kostki:

  • wydłużenie trwałości oraz zapobieganie odpryskom
  • Impregnat do kostki wydobywa kolor kostki, podnosi estetykę nawierzchni
  • ułatwia czyszczenie kostki, szczególnie z plam oleju
  • utrudnia wzrost mchów i chwastów
  • zapobiega ubytkom piasku ze szczelin między kostką
  • zwiększa odporność kostki na ścieranie.

Na trwałość kostki brukowej wpływa wiele czynników: od właściwości samego materiału, przez przygotowanie podłoża i sposób ułożenia nawierzchni, po pielęgnację. Kostka jest jednak bardzo wytrzymałym materiałem, niezmiennym przez wiele lat. Regularność mycia to podstawa sukcesu w dbałości o stan jej kondycji. Niestety czyszczenie oraz impregnacja kostki brukowej to często żmudna i wieloetapowa procedura. Jako Firma Demiwash zadbaliśmy o to, aby nasi klienci nie musieli sami kłopotać się z tym problemem. Nasza wiedza oraz technologia pozwala rozprawić się z uciążliwymi zabrudzeniami, a także zabezpieczyć powierzchnie przed kolejnym „bałaganem”.

Zobacz także: Czyszczenie kostki brukowej

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *